Podłoga dla alergika? Wybierz posadzkę z żywicy

Podłoga dla alergika? Wybierz posadzkę z żywicy

Alergia może mocno dać się we znaki i dobrze byłoby mieć gwarancję, że chociaż w domu nie jesteśmy przesadnie narażeni na jej działanie. Zachowywanie odpowiedniego poziomu czystości może nie być jednak łatwe, choćby z tego względu, że niechciane pyłki, sierść, czy kurz mogą zalegać w szczelinach mebli czy… podłogi. Między płytkami i na samej nawierzchni gromadzą się rozmaite alergeny. Niezależnie od tego, czy mamy alergię na jakiś typ roślin i najbardziej doskwiera nam wiosną czy chodzi o uczulenie na sierść lub kurz – podłoga dla alergika może być nie lada przeciwnikiem. Na szczęście można tego uniknąć.

Podłoga dla alergika z żywicy epoksydowej bądź poliuretanowej

Posadzki z żywicy mają właściwie wszelkie właściwości, które odpowiadają potrzebom alergików:

  • Są antyelektrostatyczne, co skutkuje całkowitym brakiem przyciągania kurzu i zabrudzeń,
  • Są gładkie i jednolite (konstrukcja bezspoinowa), więc łatwo je czyścić.

Posadzkę z żywicy wystarczy odkurzyć, żeby dokładnie pozbyć się z niej kurzu, piasku, pyłków, sierści itp. Jest bardzo łatwa w utrzymaniu – ponadto jest odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że jest to idealna podłoga dla alergika i nie tylko.

Podłoga dla dziecka z alergią może być dodatkowo atrakcyjna wizualnie

Posadzki z żywicy epoksydowej i poliuretanowej posiadają duże możliwości aranżacyjne z tego względu, że można je bardzo łatwo barwić, jak również zatopić w nich rozmaite elementy, a nawet tworzyć tzw. posadzki 3d. Podłoga dla dziecka z alergią może być nie tylko efektywna, ale i efektowna!

  • Jeśli chodzi o barwienie żywicy, to tylko od nas zależy, czy będzie ona w jednolitym kolorze czy może bardziej odpowiada nam różnobarwna mozaika.
  • W kwestii możliwości osadzenia w żywicy różnych elementów, to mogą być to choćby płatki dekoracyjne, które, zatopione w tworzywie, mogą sprawiać wrażenie, jakbyśmy chodzili po “pękniętej” nawierzchni. Znajdziesz je w naszym sklepie – są dostępne w różnych kolorach.
  • Posadzki 3d powstają dwuetapowo – pierwszym krokiem jest położenie na powierzchni grafiki, którą chcemy widzieć, a drugim wylanie na nią żywicy. W efekcie dostajemy posadzkę z bezbarwnej żywicy, która pokazuje i jednocześnie zabezpiecza położoną wcześniej grafikę.

Taka mnogość opcji sprawia, że podłoga z żywicy epoksydowej czy poliuretanowej sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. Ponadto wykończenie samej posadzki może być błyszczące lub matowe – w zależności od naszych potrzeb.

Podłoga dla alergika może być jednocześnie ciekawym elementem pomieszczenia

Łączenie przyjemnego (dla oka) z pożytecznym to najbardziej optymalne rozwiązanie, kiedy chodzi o wystrój wnętrza. Dlatego posadzki żywiczne są dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względów funkcjonalnych, ale również wizualnych. Zresztą nadają się nie tylko do domu czy mieszkania. Jeśli prowadzisz np. lokal usługowy, to możesz zadbać o to, że będzie on przyjazny dla alergików, a jednocześnie łatwy w utrzymaniu niezbędnej higieny. Posadzki żywiczne są w końcu odporne również na ciecz i powstające w wyniku zalania zabrudzenia, ale też na temperaturę czy zarysowania.

Fot. Pixabay.com/Ihtar