Żywica epoksydowa bezbarwna także w Twoim domu

Żywica epoksydowa bezbarwna także w Twoim domu

Zmieniające się trendy w różnych dziedzinach oraz dostęp do wiedzy sprawiają, że łatwo poszukać inspiracji w prawie każdej kategorii, także w kwestiach aranżacji wnętrz. Pozwala to szybko wyszukać informacje na interesujący nas temat i sprawdzić, jak to zrobili inni albo jak to może być zrobione. Dzięki temu, remontując własny dom czy mieszkanie, czy dopiero go urządzając, można skorzystać z szerokiego zakresu możliwości. Wiele aranżacji samo nasuwa się na myśl, są jednak takie, które – mimo że często spotykane w przestrzeniach użytkowych, handlowych i produkcyjnych – nie są już tak oczywiste, kiedy szukamy nieszablonowej podłogi do salonu. I choć żywica epoksydowa bezbarwna może być inspiracją do stworzenia podłogi w kotłowni, garażu lub piwnicy, wykorzystanie jej w przestrzeni mieszkalnej już takie oczywiste nie jest.

A może tak posadzka w garażu?

O ile w popularnym domu jednorodzinnym, z którego można przejść z garażu przez kotłownię do przedpokoju, łatwo sobie wyobrazić w tych miejscach płytki na podłodze, o tyle wcale nie musi tak być. Co więcej, wcale nie musi to być beton, podobnie zresztą jak w przypadku piwnicy, dla której poszukiwanie atrakcyjnego kosztowo rozwiązania może być nieco problematyczne. No i co z garażem? Tutaj jako podłoga doskonale może się sprawdzić żywica epoksydowa bezbarwna. Nie kurzy się, nie klei, jest łatwa w utrzymaniu czystości i zdecydowanie tańsza w porównaniu z płytkami. Tym bardziej że wprawiony budowlaniec położy ją zdecydowanie łatwiej niż płytki. Zresztą po co komu płytki w garażu, nie mówiąc już o trudnym do utrzymania w czystości betonie w garażu połączonym z domem.

Alternatywa dla domowego zaplecza

Żywica epoksydowa bezbarwna bardzo dobrze sprawdzi się także w piwnicy i może być stosunkowo tanim sposobem na wykończenie tej części domu. Po co zostawiać to na później albo wybierać niskogatunkowe płytki z nadzieją, że trafią nam się same pudelka z dobrymi, nieuszkodzonymi egzemplarzami? Optymizm jest zawsze wskazany, są jednak sytuacje, w których można wybrać coś pewnego, funkcjonalnego i nie zostawiać tego na bliżej nieokreślone później. A poza tym czy naprawdę potrzebujemy płytek w piwnicy? Dzisiejsza technologia daje wiele ciekawych możliwości aranżacji różnych części mieszkania i tych, w których przebywamy na co dzień, i tych, które mają sprawić, żeby w pozostałych pomieszczeniach żyło nam się milej i przyjemniej. O ile warto więcej zainwestować w podłogę w pokoju dziecięcym czy sypialni – sprawiając sobie na przykład parkiet – o tyle niektóre pomieszczenia wcale tego nie potrzebują.

Dlaczego ten typ podłoża?

Jest łatwa w aplikacji, ma wysoką odporność na działanie środków chemicznych, uszkodzenia mechaniczne czy różnice temperatur. Poza tym jej atutami są wysoka przezroczystość i niska lepkość. Co więcej, jeśli ktoś chce nadać swojemu wnętrzu wyjątkowy charakter lub szuka ciekawej i atrakcyjnej cenowo inspiracji do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, kotłownia czy piwnica, może to osiągnąć, jeśli się zdecyduje na żywicę epoksydową bezbarwną.