Biała żywica na podłodze

Biała żywica na podłodze

Białe posadzki żywiczne hitem wkroczyły na rynek wnętrzarski. Jest to rozwiązanie dające niesamowite efekty wizualne, a do tego jest bardzo praktyczne i ma wiele zastosowań. Co sprawiło, że to niepozorne rozwiązanie zyskało aż tylu zwolenników?

Posadzki żywiczne i ich geneza

Posadzki wykonane z żywicy zostały wymyślone z przeznaczeniem głównie do hal przemysłowych, pomieszczeń gospodarczych, parkingów podziemnych i budynków użyteczności publicznej. Wysokie parametry techniczne jakie je charakteryzują to przede wszystkim:

  • odporność i trwałość,
  • antypoślizgowość,
  • łatwość utrzymania czystości, brak pylenia,
  • uniwersalność zastosowania,
  • estetyczny wygląd, nieograniczone możliwości kolorystyczne.

Ich zalety praktyczne, a przede wszystkim unikalny efekt wizualny, odkryli w końcu i architekci wnętrz. Dzięki temu, dziś coraz częściej można spotkać posadzki wykonywane na bazie żywic epoksydowych i poliuretanowych w przestrzeniach mieszkalnych.

Co takiego jest w bieli –  biała żywica na podłodze

Podłogi z żywicy mają wiele zalet, istnieje też wiele ich typów i rodzajów. Jedną z możliwości jaką dają jest osiągnięcie niemal dowolnego koloru z palety. W świecie projektowania wnętrz, bez wątpienia królują jednak białe podłogi z żywicy. Co takiego jest w bieli, że sięgają po nią osoby o różnych gustach i potrzebach? Odpowiedź jest dość prosta, ale powodów dla których watro zdecydować się na białą żywicę na podłodze jest wiele.

Biel w sposób naturalny powiększa przestrzeń. Dlatego w mniejszych pomieszczeniach poleca się malowanie ścian na biało. Dodatkowo, biała żywica na podłodze nie ma łączeń w związku z tym powierzchnie wydają się jednolite i przez to jeszcze bardziej przestrzenne.

Biel odbija światło, w związku z tym pomieszczenia, w których biel zajmuje tak dużą powierzchnię jak podłoga, są jaśniejsze. Białe podłogi z żywicy doskonale sprawdzą się pomieszczeniach, które trzeba doświetlić, a ponieważ światła nigdy za mało sprawdzą się też w bardzo jasnych pomieszczeniach.

W brew pozorom biała podłoga nie brudzi się szybciej niż podłogi w innych kolorach. Biała posadzka żywiczna jest w naturalny sposób hypoalergiczna. Dodatkowo, brak łączeń sprawia, że nie ma zakamarków, w których zbiera się kurz. Gładką powierzchnię czyści się zdecydowanie prościej niż płytki z fugami, listwami i progami. Podłoga z żywicy może stanowić jednolita powierzchnię w całym mieszkaniu.  

Inne zalety posadzek z żywicy

Podłogi z żywicy poleca się szczególnie we wnętrzach minimalistycznych i industrialnych. Nie jest to jednak żadna reguła. Kolorowa, czy biała żywica na podłodze sprawdzi się w wielu rożnych stylizacjach. Jest neutralna i uniwersalna, sama w sobie nie narzuca stylistyki wnętrza.

Brak łączeń oraz specyfika materiału sprawiają, że są one doskonałe dla użytkowników ceniących porządek. Są niezwykle higieniczne, polecane dla alergików, a jednocześnie bardzo łatwe w czyszczeniu i odporne na ścieranie.

Coraz większa dostępność podłóg z żywicy sprawia, że stają się one coraz łatwiej osiągalne dla konsumenta. Przy projektowaniu mieszkania czy domu warto pomyśleć o nowatorskim rozwiązaniu jak biała posadzka żywiczna, która jest niezwykle praktyczna i wygląda rewelacyjnie w każdym wnętrzu, nadając mu niebanalnego charakteru.

Fot: Pexels.com/Vecislavas Popa