Jak czyścić żywice epoksydową?

Jak czyścić żywice epoksydową?

Właściwości żywicy epoksydowej

Posadzki i podłoża wykonane za pomocą żywic epoksydowych to współcześnie, bardzo pożądany trend aranżacyjny. Znalazł zastosowanie nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, centrach handlowych, ale również w domach jednorodzinnych jako element wystroju. Niegdyś znany ze swoich właściwości, dzięki którym jest odporny na uszkodzenia, aktualnie doceniany za wizualny efekt. Rezultaty, jakie daje żywica epoksydowa, to niebywale nowoczesny wygląd i trwałość, dzięki której nie musimy martwić się o uszkodzenia mechaniczne podłoża w pomieszczeniach szczególnie o dużym natężeniu ruchu. Doskonale uzupełnia nowoczesne lub loftowe wnętrza i przyciąga wzrok. Jedną z zalet na pewno jest czyszczenie żywicy epoksydowej.

Czyszczenie żywicy epoksydowej

Posiada wiele zalet, między innymi solidność i łatwość wykonania oraz daje bardzo minimalistyczny efekt, na którym skorzysta całe wnętrze. Walory estetyczne to nie wszystko, co czyni podłoża z żywicy epoksydowej wyjątkowymi i nowoczesnymi. Doskonale sprawdzą się w inteligentnym domu, w którym sprzątanie stanie się dużo szybsze i łatwiejsze. Wykorzystanie żywic epoksydowych do wykonania posadzek i podłoża przynosi duże oszczędności finansowe. Dzięki inwestycji w tak solidne podłoże jego wymiana nie będzie konieczna. Dodatkowo, utrzymanie żywicy epoksydowej w czystości jest bardzo proste i nie wymaga dużych nakładów czasu. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również czas, który jak wiemy, warto przeznaczyć na inne sprawy. 

Czym czyścić żywicę epoksydową?

W porównaniu do innych materiałów wykorzystywanych do wykonania podłoża, znacząco pomaga zaoszczędzić czas. Ponadto ogranicza się do maksymalnie dwóch prostych czynności, dzięki czemu problem sprzątania staje się o wiele mniejszy. Do właściwości żywicy epoksydowej należy zaliczyć anty-elektrostatyczność, co oznacza tyle, że nie przyciąga kurzu i zabrudzeń. Taka cecha będzie idealnym rozwiązaniem dla alergików, gdzie żywica epoksydowa nie pogłębia alegrii.

Żywica – jak czyścić?

Podłoże z żywicy epoksydowej nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli chcemy nadać połysk lub określone wykończenie naszemu podłożu, możemy pokusić się o standardowe preparaty do pielęgnacji podłóg. Do usuwania zabrudzeń warto wyposażyć się w produkty zawierające polimery i nano-cząsteczki krzemu. Odpowiednio zabezpieczą podłoże przed ponownym zabrudzeniem oraz usprawnią proces czyszczenia. Dobrym wyborem będzie po prostu uniwersalny preparat do czyszczenia wodoodpornych podłóg i posadzek. Na rynku dostępnych jest wiele produktów dedykowanych czyszczeniu posadzek z żywicy epoksydowej. Wynika to z faktu, że jest ona popularnym tworzywem, z którego coraz częściej wykonywane są podłoża. Nie tylko dla obiektów przemysłowych, ale również w domach jednorodzinnych – producenci wychodzą naprzeciw trendom wnętrzarskim. Oferują produkty przeznaczone do czyszczenia tego typu podłoża. Nie jest więc problemem utrzymanie w czystość posadzki z żywicy epoksydowej. To kolejna z całego pasma zalet, jakie niesie za sobą decyzja o wykonaniu takiego podłoża w domu.

 

Źródło obrazu: https://pixabay.com/@jarmoluk