Podłoga żywiczna – cena za metr kwadratowy nie musi być wysoka

Podłoga żywiczna – cena za metr kwadratowy nie musi być wysoka

Masz zamiar sprawić sobie nową posadzkę? Wybrałeś już materiał i wiesz, że Twoja nowa podłoga będzie z żywicy? Jeśli marzy Ci się np. żywica poliuretanowa, cena za m2 jest oczywiście bardzo pożądaną informacją. Trudno jednak jednoznacznie wyliczyć, ile dokładnie będzie nas kosztować posadzka, bo podłogi żywiczne mają ceny zależne od kilku zmiennych. Oczywiście ważny jest metraż powierzchni, ale również sama specyfika nawierzchni, jaką chcemy uzyskać. Jeśli marzy się nam podłoga żywiczna, cena będzie zależna do indywidualnego projektu. Obecnie żywica umożliwia zastosowanie szerokiego wachlarzu rozwiązań, więc, w zależności od naszych wizji i potrzeb, cena, jaką osiągnie podłoga żywiczna, może kształtować się różnie. Posadzka żywiczna do korytarza? A może na salę gimnastyczną czy do lokalu gastronomicznego? Wszystkie te okoliczności mają własną specyfikę, na które musimy zwrócić uwagę, żeby odpowiednio dobrać potrzebne komponenty.

Podłoga z żywicy – cena za metr

Jeśli w naszym projekcie pojawia się podłoga z żywicy, cena za metr będzie zależna od tego, jaką powłokę chcemy uzyskać. Innej ilości materiału potrzebujemy do uzyskania gładkiej powłoki, innej do antypoślizgowej. W zależności od tego, czy stosujemy żywicę poliuretanową czy epoksydową, koszty będą się różnić:

  • W przypadku poliuretanowej, za bezbarwną żywicę zapłacimy ok. 114,30 zł za m2, a za żywicę barwioną już jedynie 68,18 zł.
  • Z kolei w przypadku żywicy epoksydowej będzie to odpowiednio 71,90 zł za bezbarwną i 44,19 zł za barwioną.

Jasno widać, że jeśli interesuje nas posadzka żywiczna, cena za m2 tej wykonanej z żywicy barwionej jest stosunkowo mniejsza. Są to wyliczenia oparte na średniej ilości zużycia surowca na m2 przy gładkiej powłoce, zakładając, że będzie milimetrowa. Przy grubszej powłoce cena może ulec nawet podwojeniu. Jeszcze inaczej sprawa ma się z powłoką antypoślizgową, więc przed zakupem warto skonsultować się z obsługą sklepu.

Podłogi żywiczne i tak na dłuższą metę mogą się opłacić

Nawet jeśli stwierdzimy, że podłogi żywiczne to nie jest w tym momencie rozwiązanie dla nas, bo zdecydowanie nie mieści się w budżecie, warto popatrzeć w dłuższej perspektywie. Podłoga żywiczna to bardzo wytrzymały rodzaj nawierzchni, który spokojnie wytrzyma nawet dekadę, a w razie starcia wierzchniej warstwy, nie jest wymagana wymiana całej podłogi! Wystarczy nałożyć nową warstwę na już istniejącą posadzkę. Jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem, które będzie silnie eksploatowane przez lata, to jest to jedno z najmocniejszych rozwiązań dostępnych na rynku – mowa tutaj chociażby o salach gimnastycznych, jednak również o muzeach czy galeriach! Wszędzie tam, gdzie podłoga jest „narażona” na wzmożone użytkowanie, podłogi żywiczne zdadzą egzamin. Dlaczego? Podłogi z żywicy syntetycznej są:

  • odporne na inwazyjne środki chemiczne, co sprawia, że nie musimy specjalnie przejmować się sposobem ich pielęgnacji,
  • wodoodporne, niepalne i nietopiące,
  • odporne na upadki ciężkich przedmiotów i na duże obciążenie (przy określonej specyfikacji nawet na samochód czy helikopter!),
  • odporne na duże wahania temperatur (od -20 do 70 stopni Celsjusza),
  • bezspoinowe, co sprawia, że zapobiegają przenikaniu wilgoci pod posadzkę.

Podłoga żywiczna – cena przy tej funkcjonalności jest naprawdę atrakcyjna

Powyższe właściwości czynią z żywicy syntetycznej materiał idealny nie tylko do podłóg w pomieszczeniach sportowych, w magazynach, garażach czy w restauracyjnych kuchniach, ale również na balkonach czy tarasach. Posadzki żywiczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważna jest wytrzymałość i prosty i szybki proces pielęgnacji podłogi. Są również dobre dla alergików, dzięki antyelektrostatyczności, która zapobiega gromadzeniu się kurzu. Tyczy się to również sierści czworonogów, więc to dobre rozwiązanie również dla posiadaczy psów. Jeśli zastanowimy się, jak wiele zalet ma podłoga żywiczna, cena będzie w pełni uzasadniona i optymalna względem konkurencyjnych rozwiązań.

Posadzki żywiczne 3d – cena za metr

Co jeśli w grę wchodzą posadzki żywiczne 3d? Cena za metr jest wówczas właściwie zbliżona do „standardowych” posadzek, doliczony koszt to oczywiście element (bądź elementy), który ma znaleźć się pod żywicą, by dać upragniony efekt. Taką posadzkę możemy uzyskać podkładając pod żywicę odpowiednią tapetę albo zatapiając w samej żywicy rozmaite elementy np. kruszywa. Plaża, górski szlak, a może powierzchnia, która sprawia wrażenie popękanej? Pole do eksperymentów jest właściwie nieograniczone.

Żywica epoksydowa – cena różnić się będzie w zależności od zastosowania

To oczywiste, że nie każdy z nas dysponuje obszerną powierzchnią –  pokoje, salony czy pracownie zazwyczaj są stosunkowo niewielkie. Ceny żywic będą różnić się w zależności od ich przeznaczenia – Zobaczmy, jakie środki musimy przygotować w przypadku różnych rodzajów produktów.

Żywica epoksydowa – cena:

  • Techniplast 200barwna, bezrozpuszczalnikowa żywica epoksydowa, doskonale nadająca się do przygotowywania powłok malarskich oraz posadzek. Charakteryzuje ją duża chemoodporność, dobrze znosi także silne przeciążenia mechaniczne. Jej dodatkowym atutem jest łatwa aplikacja. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarczych i technicznych, lokalach usługowych czy biurach. Za opakowanie o wadze 6,25 kg zapłacimy 241.77 złotych.

 

  • TECHNIPLAST 3D – R01 (komponent A)Czysta żywica epoksydowa, doskonała do przygotowywania konglomeratów, odlewów oraz laminatów. Dobrze sprawdzi się w zastosowaniach przemysłowych. Cena za jeden kilogram wynosi 57.74 złotych.

 

  • Aquaplast 200Paroprzepuszczalna, barwna wodna dyspersja żywicy epoksydowej. Używana między innymi do zabezpieczania powłok techniką malarską.  Aquaplast 200 świetnie sprawdzi się przy zabezpieczaniu takich pomieszczeń jak kotłownie, garaże czy piwnice. Cena za opakowanie o wadze 6 kg wynosi 235.79 złotych.

Jak widać, żywice epoksydowe oferują szerokie spektrum możliwości.

Zachęcamy do kontaktu, z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego klienta!

Jaka podłoga żywiczna? Cena za m2 może rozwiązać tę kwestię

Oczywiście, niezależnie od naszych wyobrażeń, zawsze liczą się ramy, które wyznacza nam budżet. Dlatego warto zasięgnąć rady specjalistów, którzy przygotują dla nas profesjonalne wyliczenie i doradzą, w które produkty najlepiej zainwestować, by osiągnąć zadowalający efekt, jak najbardziej zbliżony do zamierzonego. Różne rozwiązania będą pasować do różnego charakteru pomieszczeń i ich przeznaczenia docelowego. Musimy również pamiętać o wspominanych wcześniej warunkach zewnętrznych, na które narażona będzie nasza posadzka – tu warto wziąć uwagę przede wszystkim poziom nasłonecznienia miejsca, w którym się znajdzie i temperaturę, na jaką będzie narażona.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszych produktów – Sklep Techniart.

 

Fot. Pixabay.com/fluidartist