Podłoga żywiczna – ile kosztuje metr kwadratowy?

Podłoga żywiczna – ile kosztuje metr kwadratowy?

Masz zamiar sprawić sobie nową posadzkę? Wybrałeś już materiał i wiesz, że Twoja nowa podłoga będzie z żywicy? Jeśli marzy Ci się np. żywica poliuretanowa, cena za m2 jest oczywiście bardzo pożądaną informacją. Trudno jednak jednoznacznie wyliczyć, ile dokładnie będzie nas kosztować posadzka, bo cena zależy od kilku zmiennych. Oczywiście ważny jest metraż powierzchni, ale również sama specyfika nawierzchni, jaką chcemy uzyskać. Obecnie żywica umożliwia zastosowanie szerokiego wachlarzu rozwiązań, więc, w zależności od naszych wizji i potrzeb, cena może kształtować się różnie. Posadzka żywiczna do korytarza? A może na salę gimnastyczną czy do lokalu gastronomicznego? Wszystkie te okoliczności mają własną specyfikę, na które musimy zwrócić uwagę, żeby odpowiednio dobrać potrzebne komponenty.

Podłoga z żywicy – cena za metr

Jeśli w naszym projekcie pojawia się podłoga z żywicy, cena za metr będzie zależna od tego, jaką powłokę chcemy uzyskać. Innej ilości materiału potrzebujemy do uzyskania gładkiej powłoki, innej do antypoślizgowej. W zależności od tego, czy stosujemy żywicę poliuretanową czy epoksydową, koszty będą się różnić. W przypadku poliuretanowej, za bezbarwną żywicę zapłacimy ok. 114,30 zł za m2, a za żywicę barwioną już jedynie 68,18 zł. Z kolei w przypadku żywicy epoksydowej będzie to odpowiednio 71,90 zł za bezbarwną i 44,19 zł za barwioną. Jasno widać, że jeśli interesuje nas posadzka żywiczna, cena za m2 tej wykonanej z żywicy bezbarwnej jest stosunkowo mniejsza. Są to wyliczenia oparte na średniej ilości zużycia surowca na m2 przy gładkiej powłoce, zakładając, że będzie milimetrowa. Przy grubszej powłoce cena może ulec nawet podwojeniu. Jeszcze inaczej sprawa ma się z powłoką antypoślizgową, więc przed zakupem warto skonsultować się z obsługą sklepu.

Posadzki żywiczne 3d – cena za metr

Co jeśli w grę wchodzą posadzki żywiczne 3d? Cena za metr jest wówczas właściwie zbliżona do „standardowych” posadzek, doliczony koszt to oczywiście element (bądź elementy), który ma znaleźć się pod żywicą, by dać upragniony efekt. Taką posadzkę możemy uzyskać podkładając pod żywicę odpowiednią tapetę albo zatapiając w samej żywicy rozmaite elementy np. kruszywa. Plaża, górski szlak, a może powierzchnia, która sprawia wrażenie popękanej? Pole do eksperymentów jest właściwie nieograniczone.

Jaka podłoga żywiczna? Cena za m2 może rozwiązać tę kwestię

Oczywiście, niezależnie od naszych wyobrażeń, zawsze liczą się ramy, które wyznacza nam budżet. Dlatego warto zasięgnąć rady specjalistów, którzy przygotują dla nas profesjonalne wyliczenie i doradzą, w które produkty najlepiej zainwestować, by osiągnać zadowalający efekt, jak najbardziej zbliżony do zamierzonego. Różne rozwiązania będą pasować do różnego charakteru pomieszczeń i ich przeznaczenia docelowego. Musimy również pamiętać o warunkach zewnętrznych, na które narażona będzie nasza posadzka – tu warto wziąć uwagę przede wszystkim nasłonecznienie miejsca, w którym się znajdzie.

Fot. Pixabay.com/fluidartist