Dlaczego posadzki polimerowe dla barów i klubów nocnych to idealne rozwiązanie?

Dlaczego posadzki polimerowe dla barów i klubów nocnych to idealne rozwiązanie?

Urządzenie baru lub klubu wymaga wiele wysiłku i planowania, by stworzyć popularny i dobrze prosperujący biznes. Atmosfera i projekt wnętrza takiego lokalu może znacząco wpłynąć na jego sukces. Dziś, konkurencja wśród barów i pubów jest bardzo duża i coraz ciężej zaskoczyć odwiedzających czymś nowym. Z drugiej strony, lokale takie jak kluby nocne muszą przestrzegać wielu wymogów prawnych związanych z urządzeniem i prowadzeniem lokalu usługowego, w którym sprzedawany jest alkohol, oraz muszą być przyjazne i bezpieczne dla klientów. W kilku prostych przykładach możemy udowodnić, że posadzki polimerowe i połączony z nimi piasek kwarcowy kolorowy, są najlepszym rozwiązaniem na nawierzchnię dla klubów i pubów.

1 – Fantastyczne możliwości dekoracyjne

Możliwości dekoracyjne dla projektów wnętrz wykonanych przy użyciu żywicy epoksydowej są praktycznie nieskończone. Wystarczy przyjrzeć się tym trzem przykładom, aby zacząć rozumieć jakie możliwości dają nawierzchnie i posadzki polimerowe:

Gładki parkiet do tańca dekorowany proszkiem fluorescencyjnym, który sprawia, że klubowe lampy zamieniają podłogę w niesamowity pokaz świateł przypominające zdjęcia kosmosu! 

Bar, którego nawierzchnia została stworzona z setek zanurzonych w żywicy kapsli.

Wejście do pubu wykonane z miedzianych monet? Piękny kolor i wpadający w oko design!

Pomysłów takich jak te jest setki i mogą one odpowiadać wielu różnym stylom i estetyce.

2 – Czy ta posadzka polimerowa jest wytrzymała?

Z tej samej żywicy wykonuje się nawierzchnię hangarów towarowych, po których jeżdżą kilkutonowe wózki widłowe, robi się z niej nieprzemakalne, niebieskie dna basenów, wykonuje się z niej powierzchnię garażów podziemnych, po których trą opony samochodów. Posadzka z żywicy zniesie znacznie cięższe warunki niż te, które panują w klubach i pubach.

3 – Higieniczna nawierzchnia z żywicy, która łatwo i szybko się myje.

Żywica posiada właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Bakterie i drobnoustroje jej nie lubią i nie rozmnażają się na niej dobrze, dlatego na taką posadzkę decydują się szpitale i prywatne kliniki. Idealnie sprawdzi się więc w klubach, które nie rzadko urządzone są w piwnicach lub miejscach pozbawionych okien, a więc miejscach, które narażone są na rozwój grzybów i bakterii, zwłaszcza jeżeli mówimy o częstym rozlewaniu się napojów i jedzenia na nawierzchnię, które mogłyby przyspieszyć rozwój bakterii na posadzce.

Posadzki polimerowe oferują również inną niezwykłą przewagę, a mianowicie to, że nawierzchnia wykonana z żywicy epoksydowej jest gładka – nie ma żadnych zakamarków, fug, czy wgłębień, z których najtrudniej wymyć brud i usunąć wilgoć. Gładka powierzchnia znacznie szybciej u łatwiej się czyści, a żywicę można myć większością dostępnych na rynku środków czystości. Pod koniec dnia pracownicy znacznie szybciej i łatwiej posprzątają taką nawierzchnię. Nie napuchnie ona i nie uszkodzi się, nawet jeżeli wilgoć, czy nawet rozlany alkohol znajdować się będzie często na jej powierzchni.

4 – Szybka i tania instalacja

Czas to pieniądz. A wyłożenie nowej podłogi może być czasochłonne i wiązać się z wyłączeniem lokalu z użytku lub przedłużaniem okresu do jego otwarcia. Posadzki polimerowe są jednymi z szybszych do instalacji rodzajów podłóg i nie potrzebują one dużo czasu, by się utwardzić. Dzięki właściwościom samopoziomującym żywicy proces utwardzania się gładkiej i równej posadzki z żywicy jest o wiele krótszy, a mimo tak wielu niezwykłych właściwości jest to tania nawierzchnia w porównaniu do wielu innych podłóg dostępnych na rynku.

Posadzki polimerowe, które dekorują różne żywe kolory, piasek kwarcowy kolorowy czy inne elementy są już bardzo popularne na zachodzie gdyż oferują „powiew świeżego powietrza” do wystroju wnętrz pubów i klubów, które są przecież wnętrzami w których można trochę poszaleć z designem i wystrojem wnętrz. Wizualne i estetyczne korzyści z żywicy idą jednocześnie w parze z praktycznością żywicy, która pozwala zachować higienę klubu, łazienek i okolic baru, oraz z korzyściami dla właścicieli takiego lokalu, pomagając im ograniczyć koszty wystroju wnętrz, a jednocześnie stworzyć bezpieczne i interesujące miejsce spotkań dla ludzi.