Podłoga żywiczna w sklepie to strzał w dziesiątkę!

Podłoga żywiczna w sklepie to strzał w dziesiątkę!

Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały, rodzinny sklepik, zarządzasz franczyzą, czy może siecią sklepów wielkopowierzchniowych – wyzwania w kwestii sanitarnej są jednak zbliżone. Jednym z elementów, który jest najbardziej narażony na zanieczyszczenia i eksploatację, jest oczywiście podłoga. Coś może się na nią rozlać i być uciążliwe do pozbycia się. Coś może na nią upaść i ją uszkodzić. Coś może wniknąć w fugi i być trudne do doczyszczenia. Coś może ją zarysować, co negatywnie wpłynie na ogólny odbiór jej stanu. Wypadków może być mnóstwo. Chyba, że podłoga żywiczna w sklepie ratuje sytuację!

Podłoga żywiczna w sklepie to nieoceniony sprzymierzeniec

Żywica poliuretanowa, jak również żywica epoksydowa, to materiały, które w idealny sposób nadają się wykonania posadzek w sklepach wszelkiego typu. Niezależnie od tego, co znajduje się w ofercie, podłoga to jeden z najbardziej narażonych elementów całego obiektu. Dobrze, by była:

  • wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne (spowodowane na przykład upadkiem jakiegoś przedmiotu z wyższej półki),
  • odporna na zarysowania (a o te nie jest trudno, choćby kiedy zmieniamy aranżację wnętrza),
  • odporna na zabrudzenia, w tym ciecze (tu przydałaby się bezspoinowa konstrukcja, żeby ewentualne zalania nie wniknęły w fugi),
  • odporna na temperatury (nie chcemy, żeby coś złego zaczęło się dziać z podłogą przy wejściu np. zimą),
  • odporna na promienie UV (jeśli prowadzimy sklep, który jest silnie nasłoneczniony),
  • antypoślizgowa (bezpieczeństwo pracowników i Klientów to podstawa!),
  • antyelektrostatyczna (nie chcesz, żeby kurz zbierał się w ekspresowym tempie).

Nie trzeba się długo zastanawiać – poliuretanowa podłoga żywiczna w sklepie to doskonały wybór, bo posiada wszystkie powyższe właściwości!

Podłoga żywiczna w sklepie to wydatek, który się opłaci

Wysoka wytrzymałość podłogi żywicznej sprawia, że można silnie eksploatować ją długi czas, a kiedy już zauważymy ślady zużycia, to nie trzeba wymieniać całej, a jedynie nałożyć nową warstwę. Problemu nie ma też z konserwacją – podłoga żywiczna w sklepie to praktycznie żadne zmartwienie, bo wystarczy ją przetrzeć czy bez większego nakładu sił umyć, i będzie spełniała swoją rolę. Podłoga żywiczna w sklepie to gwarancja wysokiego poziomu sanitarnego i bezpieczeństwa pracowników i Klientów.

Podłoga żywiczna w sklepie, której gdzie indziej nie zobaczysz!

Ponadto, poza samym aspektem funkcjonalnym, podłoga żywiczna w sklepie może robić naprawdę duże wrażenie pod względem estetycznym. Jej powierzchnia może być nie tylko matowa bądź błyszcząca, ale przede wszystkim… kolorowa. Tylko od nas zależy, w jakim kolorze będzie nasza podłoga żywiczna w sklepie – co więcej, może być w wielu kolorach, a nawet możemy uzyskać efekt „marmuru” przy wylewaniu mieszaniny w odpowiedni sposób.
Ponadto w żywicy można zatapiać rozmaite elementy – choć oczywiście nie mogą być grubsze niż sama warstwa żywicy. Jeśli prowadzisz sklep z pamiątkami, księgarnię, albo sklep z biżuterią, zawsze możesz postawić na oryginalność i zatopić w żywicy pocztówki, stare monety lub cokolwiek, co przyjdzie Ci do głowy! Wzmocnij identyfikację wizualną swojego sklepu i wykorzystaj w pełni potencjał tkwiący w żywicy.