Gdzie mają zastosowanie systemy poliuretanowe?

Gdzie mają zastosowanie systemy poliuretanowe?

Systemy poliuretanowe to elastyczne posadzki na bazie żywicy poliuretanowej, które przeznaczone są do obiektów o wysokich wymaganiach. Właściwości, które chronią podłoże przed uszkodzeniami, pęknięciami, ścieraniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi sprawiają, że systemy te zyskują na popularności. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie najczęściej stosuje się systemy poliuretanowe i jakie zastosowanie ma ten rodzaj podłoża.

 

Współczesne zastosowanie systemów poliuretanowych

 

W dzisiejszych czasach budownictwo cechuje się wieloma wymaganiami, które związane są z przepisami względem materiałów, które wykorzystywane są do powstania wieżowca. Aktualne przepisy mówią głównie o produktach odnawialnych i izolujących o wysokiej wydajności. Wszystkie wymagania uzależnione są od potrzeby zapewnienia minimalnej izolacji, która z kolei będzie zależeć od umiejscowienia np. Budynku mieszkalnego, mostu, różnych szczelin, czy innych budowli.

 

Systemy poliuretanowe, które stosowane są we współczesnym budownictwie, otrzymuje się w wyniku reakcji chemicznej pomiędzy di izocyjanianem a poliolem. Te z kolei, w zależności od kombinacji z innymi substancjami lub materiałami, nabierają cennych i uniwersalnych właściwości. Bez wątpienia, obecnie omawiane systemy są jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów.

 

Najczęstsze zastosowanie systemów poliuretanowych

 

Obecnie systemy poliuretanowe znajdują swoje zastosowanie nie tylko w budownictwie. Ich zastosowanie znajdziemy również w różnych gałęziach przemysłu takich jak: górnictwo czy przemysł izolacyjny. Dzisiejszy wybór produktów zdecydowanie ułatwia stosowanie poliuretanów. Na rynku znajdziemy produkty w konsystencji sztywnej, półsztywnej, natryskowej, wypełnieniach zalewowych i wytryskowych. Dodatkowo w razie potrzeby możemy sięgnąć po elastyczne pianki, które  z pewnością ułatwią nam użycie poliuretanu.

 

Dlaczego warto zainwestować w systemy poliuretanowe?

 

Produkty poliuretanowe cechują się właściwościami elastycznymi, sprężystymi, a w dodatku są odporne na ścieranie, rozdzieranie i takie chemiczne substancje jak promieniowanie naftowe, smary oraz oleje.

Mimo że systemy poliuretanowe są młodym produktem, to bez wątpienia ich użycie będzie stale rosło. Już dziś poliuretany wykorzystywane są na wielu poziomach. Dzięki trwałości, i wspomnianej już wcześniej, elastyczności wspierają one takie materiały jak guma czy metal.

 

Gdzie można kupić systemy poliuretanowe?

 

Na polskim rynku systemy poliuretanowe rosną w siłę i są coraz częściej spotykane w katalogach sklepów z materiałami budowlanymi. Jedną z najpopularniejszych i cieszących się największym zaufaniem wśród klientów firm jest TechniArt. Firma ta od wielu lat zajmuje się dystrybucją poliuretanowych produktów. Oprócz systemów poliuretanowych TechniArt posiada w swoim katalogu szereg innych produktów, które wykorzystywane są  obecnie na rynku.