Żywica epoksydowa – gdzie kupić i dlaczego to doskonałe rozwiązanie dla Twojego domu?

Żywica epoksydowa – gdzie kupić i dlaczego to doskonałe rozwiązanie dla Twojego domu?

Przy remoncie zawsze pojawiają się te same pytania: Jakiego koloru powinny być ściany? Na jakie parapety się zdecydować? Czy to oświetlenie będzie odpowiednie do salonu? Czasem trudno na nie udzielić odpowiedzi, zwłaszcza, gdy mowa jest o czymś tak istotnym, jak podłoga.

 

Żywicę epoksydową jeszcze kilka lat temu kojarzono niemal wyłącznie z przestrzenią przemysłową, w której nawierzchnie wykonywano właśnie z takiego tworzywa. To między innymi ogromna wytrzymałość tego materiału sprawiła, że klienci coraz częściej wybierają go przy budowie własnego domu. Nie jest to jedyny czynnik – po wykończeniu staje się on bezszwową, szczelną, odporną na zalania strukturą. Taka posadzka wyróżnia się także możliwością szerokiej personalizacji.

Podłogi z tego tworzywa wyróżniają się wieloma czynnikami, ale jedną z ich kluczowych cech jest duża wytrzymałość. Oczywiście, wiele podłóg może odznaczać się wysoką trwałością, ale to właśnie żywica stanowi fundament przy tworzeniu lądowisk dla helikopterów, parkingów czy parkietów w lokalach, restauracjach i klubach nocnych – miejscach, w których zwyczajne panele uległyby degradacji w krótkim czasie.

 

Duża odporność na czynniki mechaniczne i chemiczne sprawia, że posadzka z żywicy doskonale pasuje do nowoczesnego gospodarstwa domowego. Dzięki niej możesz dowolnie przekształcać swoje mieszkanie, bez obaw, że przesuwanie ciężkich mebli, odświeżanie ścian czy inne prace remontowe trwale uszkodzą nawierzchnię. Ze względu na pandemię, Twój dom może funkcjonować jako centrum życia zawodowego – przekształcenie mieszkania na biuro sprawia, że powierzchnia po której codziennie się poruszasz zużywa się znacznie szybciej.

W trosce o Twój czas i zdrowie

Łatwa konserwacja tego tworzywa to jedna z jego wielu istotnych zalet. Spójna struktura sprawia, że nie znajdziesz na nim jakichkolwiek fug, zakamarków, spoin czy łączeń – dzięki temu nieestetyczne zanieczyszczenia nie będą gromadziły się w trudno dostępnych miejscach. To jednolita, gładka płaszczyzna, której utrzymanie w czystości nie wymaga znacznych nakładów pracy i potrzebuje ona jedynie ogólnodostępnych środków czyszczących.

Pomyśl też o swoim zdrowiu. Miejsca, takie jak łazienka, narażone są na destrukcyjne działanie wilgoci – mogło się zdarzyć, że zobaczyłeś w swoim brodziku czarny nalot na warstwie silikonu, lub puchnące plamy na ścianach oraz suficie – to grzyb, który może zagrażać Twoim drogom oddechowym. Może on także gromadzić się na spodzie kafelków, gdyż nie przylegają one odpowiednio mocno do podłoża, co narazi Cię na wdychanie groźnych zarodników. Zastosowanie posadzki żywicznej przynajmniej częściowo eliminuje ten problem – taka nawierzchnia doskonale wiąże się z betonem, uniemożliwiając rozwój szkodliwego grzyba. To nie wszystko – ze względu na jej wysoką szczelność, potencjalnie niebezpieczne bakterie także nie będą miały warunków do rozwoju.

Pięknie, świeżo, nowocześnie

Niebanalne walory wizualne to chyba najważniejsza – tuż po trwałości – zaleta tego materiału. Jeśli wszystkie drewniane panele w katalogu, który często przeglądasz, wydają Ci się identyczne, zaś kafelki na półkach sklepowych już dawno zatraciły swój indywidualny charakter, żywica epoksydowa nasyci Twoją kreatywność. Dzięki jej pigmentowaniu oraz łączeniu z kruszywem barwionym możesz uzyskać niemal dowolny kolor, zaś elastyczność przy pracy z nią pozwala na uzyskanie naprawdę nietuzinkowych efektów. Jednolita barwa Cię nie zadowala? A co powiesz na dowolną grafikę, znajdującą się tuż pod warstwą transparentnego tworzywa? Tak naprawdę jedyne, co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia. Pamiętaj, że żywica nadaje się doskonale nie tylko do wykonania nawierzchni. Dzięki jej szerokiemu zastosowaniu, świetnie sprawdzi się także przy budowie ozdobnych stołów, dekoracji czy nawet…biżuterii. 

Żywica epoksydowa do drewna – gdzie kupić?

Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić żywice epoksydowe do drewna, swoją uwagę możesz skierować w miejsce, które bezpośrednio zajmuje się produkcją materiałów na ich bazie. Ważne, abyś nawiązał kontakt ze specjalistami mającymi wieloletnie doświadczenie w pracy z takimi posadzkami. Warto pamiętać, że nadaje się on również do pracy z drewnem. Jeśli myślisz o wypełnianiu szczelin oraz uszkodzeń w drewnianych meblach, czy nawet zbudowaniu od postaw atrakcyjnego stołu do jadalni, tworzywo te również świetnie się w tym przypadku sprawdzi. 

Gdzie można kupić żywicę epoksydową w Internecie?

Mimo, że to specjalistyczny materiał, nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem go w Internecie. Niezależnie od tego czy ze sklepem nawiążesz kontakt mailowo, czy drogą telefoniczną, z pewnością dowiesz się jaką konkretnie produkt wybrać.

Żywica – gdzie kupić niezbędne akcesoria?

W niezbędne narzędzia oraz akcesoria najlepiej zaopatrzyć się w tym samym miejscu, w którym kupujesz pozostałe składniki niezbędne do zrobienie takiej podłogi. Powód, dla którego warto tak zrobić jest prosty – sklep zajmujący się sprzedażą składników takiej nawierzchni wie najlepiej jakich narzędzi używać. Zazwyczaj jego eksperci dobrze się znają na takim podłożu i wiedzą, które dodatki będę niezbędne, a które okazałyby się nietrafionym zakupem.

Żywica epoksydowa – gdzie kupić – Warszawa i okolice

Chęć udania się na zakupy do stolicy może wydawać Ci się naturalna, gdyż łatwo założyć, że znajdziesz tam odpowiedni punkt z takimi produktami. Możliwe, że jest w tym stwierdzeniu ziarno prawdy, niemniej warto poszerzyć obszar poszukiwań – w przeciwnym wypadku narażasz się na pominięcie wartościowych lokalizacji. Rynek ten jest na tyle dojrzały, że swobodnie możesz rozglądać się także za miejscami położonymi wokół większych miast.