4 rzeczy jakie mogą być w Twoim domu zrobione z żywicy!

4 rzeczy jakie mogą być w Twoim domu zrobione z żywicy!

Systemy poliuretanowe, jak i epoksydowe znane również jako Żywice, to niezwykle wszechstronne materiały umożliwiające tworzenie najróżniejszych dzieł i konstrukcji, przez co fascynują one zarówno architektów, jak i artystów. Przekonaj się sam jakie rzeczy są we współczesnych domach wykonane z żywicy!

1 – Podłogi i nawierzchnie

Najczęstszym zastosowaniem żywic jest wykonywanie przy ich użyciu niezwykle odpornych nawierzchni. Podłoga z żywicy świetnie radzi sobie w sytuacjach, gdy uszkodzenia mogłyby pojawić się w wyniku: ciężaru, ścierania, czy też gwałtownego uderzenia obiektu o powierzchnię, a są to zdarzenia, które mogłyby doprowadzić do widocznych uszkodzeń każdej innej nawierzchni. W dodatku żywica świetnie radzi sobie również z wilgocią, zmianami temperatury i chemią. Jest to bez wątpienia najodporniejsza współczesna posadzka, a dzięki wzrostowi popularności podłogi z żywicy, powstało wiele rozwiązań, dzięki którym nawierzchnia z żywicy może być kolorowa, estetyczna, a czasem po prostu piękna.

2 – Stoliki i blaty

Blaty kuchenne, stoły czy stoliki na kawę są nawierzchniami, które również narażone są na różne uszkodzenia. Na blatach często przygotowywane są produkty spożywcze i często rozlewają się na nich różne płyny. Powierzchnie blatów — podobnie jak podłoga — również powinny łączyć ze sobą odporność z ciekawym designem i takie właśnie są stoły z żywicy. Dzięki wszechstronności żywicy i możliwości łączenia jej z różnymi innymi materiałami bez problemu można zrobić indywidualne blaty żywiczne wykonane z drewna, kapsli czy nawet LEDowych lampek.

3 – Obrazy i rzeźby

Systemy poliuretanowe i żywice są uwielbiane przez artystów, gdyż żywica może jednocześnie być materiałem rzeźbiarskim, jak i farbą. Tak plastyczny materiał umożliwia tworzenie przeróżnym artystom naprawdę imponujących dzieł. Ze względu na łatwość w używaniu żywicy, wielu amatorów zabaw plastycznych również może spróbować własnych sił w tworzeniu dzieł z żywicy epoksydowej. Na internecie można znaleźć dziesiątki filmików instruktażowych, które krok po kroku pokazują jak wykonać z żywicy własne dzieła.

4 – Biżuteria

Biżuteria może być wykonywana z bardzo wielu różnych materiałów, więc tworzenie jej z żywicy, może nie być samo w sobie aż tak imponujące. Jednak systemy poliuretanowe oferują coś absolutnie niezwykłego, jeżeli chodzi o produkcję biżuterii. Dzięki płynnej formie, która samoistnie się utwardza, żywica może „zamrażać” wewnątrz siebie przeróżne, nawet najbardziej delikatne przedmioty. Dzięki niej, powstają kolczyki wykorzystujące do ozdoby liście, kwiaty, a nawet dmuchawce. Te delikatne i ulotne przedmioty zalane żywicą… nigdy nie zwiędną! Ta fascynująca właściwość umożliwia stworzenie biżuterii np. z płatków róży zebranych w trakcie ślubnej ceremonii i wykonanie z nich np. kolczyków, które na zawsze zachowają kolor i świeżość w formie biżuterii! Czy takie kolczyki po 30 latach nie będą wyjątkowe i magiczne, wciąż przechowując w sobie płatki róż ze ślubu zakochanej pary?

Oczywiście nie są to jedyne rzeczy wykonywane z żywicy! Systemy poliuretanowe to tak wszechstronne materiały, że używane są one do coraz to większej ilości konstrukcji i produktów. A które wykonane z żywicy rzeczy zrobiły na was największe wrażenie?

Sprawdź również: podłogi żywiczne