Proponowane posty:
-
Jakie są kluczowe parametry doboru żywicy do garażu?
26 listopad 2024 -
Podłoga z żywicy a ogrzewanie podłogowe
03 październik 2024 -
Czy żywicę można kłaść na płytki balkonowe lub tarasowe? Wyjaśniamy
03 październik 2024 -
Żywice akrylowe i ich zastosowanie – wszystko, co warto wiedzieć
03 październik 2024
- Kategorie
Posadzka do łazienki – dlaczego będziesz sobie dziękować, za wybór nawierzchni z żywicy?
Łazienka jest w domu pomieszczeniem zupełnie innym od pozostałych. Jest to zazwyczaj jedyne pomieszczenie bez okna oraz takie, gdzie permanentnie panuje wilgoć. Przez lata, jedynym materiałem na nawierzchnię do łazienek były kafelki – na szczęście odkąd pojawiła się żywica, stanowi ona znacznie lepsze rozwiązanie. Chcesz wiedzieć, co skłania coraz więcej osób, do tego, by ich posadzka do łazienki wykonana była z żywicy?
Jeżeli mówimy mieszkaniu z pojedynczą łazienką, to na jej niewielkiej przestrzeni, będzie konieczne zmieszczenie: kabiny prysznicowej lub wanny, sedesu, zlewu i pralki – wszystkie te instalacje korzystają z wody i ich użytkowanie wiąże się czasem z przedostawaniem się wody na nawierzchnię. Długo stojąca woda jest dla nawierzchni prawdziwym testem wytrzymałości i może ona permanentnie zniszczyć drewnianą nawierzchnię, w ciągu zaledwie kilku godzin. Drewno nie jest jednak jedyną nawierzchnią wrażliwą na negatywne działanie wilgoci. Jakie problemy związane są z wilgocią na nawierzchni?
Rozwój grzybów, drobnoustrojów i bakterii – wilgoć na nawierzchni jest dla żyjącej na niej bakterii niczym urodzajne pole. Bakterie doskonale rozwijają się w łazience nawet przy częstym jej myciu, gdyż wystarczy zostawić dosłownie kilka zakamarków, by stworzyć w łazience hodowlę bakterii. Jakie miejsce w łazience zawiera najwięcej bakterii? Są to fugi znajdujące się pomiędzy płytkami kafelków. Woda wsiąka w fugi, a nawet przedostaje się z czasem pod kafle gdzie rosnące grzyby i bakterie są niewidocznie i znajdują się poza zasięgiem środków czyszczących. Często, dopiero gdy pytki podłogowe zrywane są w trakcie remontu, odsłaniają czarne zacieki z grzybów pod spodem. Regularne doczyszczenie brudu z fug pomiędzy płytkami jest praktycznie niemożliwe – dlatego wiele łazienek jest siedliskiem niebezpiecznych bakterii – a z racji tego, że po łazience zdarza się poruszać boso, bakterie te dostają się regularnie na naszą skórę.
Posadzka z żywicy jest gładka, nie składa się bowiem z łączonych ze sobą fragmentów, a jest zamiast tego chemoutwardzalną i jednolitą nawierzchnią. Oznacza to, że woda i pływające w niej bakterie nie mają żadnego zakamarku, do którego mogą spłynąć i w której mogą zacząć się rozmnażać.
Z tego powodu czyszczenie nawierzchni jest nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej efektywne – w końcu znacznie łatwiej umyć pojedynczą gładką nawierzchnię, niż bawić się w czyszczenie brudu z zakamarków.
Kolejnym atutem żywicy jest absolutna wodoodporność – żywica nie jest materiałem, w który woda może „wsiąknąć”, tak jak ma to miejsce w przypadku drewna i fug. Oznacza to, że wewnątrz żywicy ani pod nią, nic się nie przedostanie – woda może stać rozlana na takiej nawierzchni przez długi czas i mimo to, nie wyrządzi na żywicznej nawierzchni żadnej szkody.
Ale to wciąż nie koniec zalet, jakie posadzka do łazienki z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej oferuje. Nawierzchnia ta jest również prostsza w wykonaniu, posiada właściwości antypoślizgowe, zwiększając bezpieczeństwo Twoje i członków Twojej rodziny, oraz oferuje Ci wykonanie jej w dowolnym motywie kolorystycznym, jaki tylko przyjdzie Ci do głowy.
Planujesz remont albo wykończenie łazienki? Masz jakieś pytania i zastanawiasz się, czy posadzka do łazienki z żywicy jest rozwiązaniem doskonałym do Twojego domu? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci dobrać doskonały materiał na nawierzchnię, jak również dokładna ilość żywicy, jaka będzie potrzebna do metrażu w Twojej łazience!
Sprawdź również: podłoga żywiczna