Oryginalna biżuteria z drewna i żywicy

Oryginalna biżuteria z drewna i żywicy

Żywica to materiał, który daje bardzo wiele możliwości twórczych. Można z niej wykonać rzeczny stół drzewny, posadzkę, a także wyjątkową biżuterię. Żywicę można dowolnie łączyć z różnymi dekoracyjnymi elementami.  

Dla wielu kobiet biżuteria to element stylizacji, bez którego nie wyobrażają sobie wyjścia z domu. Jest ona z nami od lat, doskonale podkreślając styl i urodę. Obecnie bardzo popularna stała się biżuteria z drewna i żywicy. Żywica połączona z drewnem daje bardzo prosty, a zarazem efektowny element biżuteryjny. Wisiorek czy bransoletka z żywicy i drewna może doskonale podkreślić stylizację i nadać jej jeszcze większego uroku. To, z czym ją połączysz, zależy od Twoich upodobań. Postaw na drewno z żywicą i pozwól innym zachwycać się Twoją biżuterią!  

Spis treści:

  1. Jak samemu zrobić biżuterie z drewna i żywicy?
  2. Stosowanie żywicy na kilka sposobów – zrób to sam!

Jak samemu zrobić biżuterię z drewna i żywicy? 

Biżuteria z drewna i żywicy- jak zrobić? Aby samemu wykonać niepowtarzalną biżuterię, w której połączysz drewno z żywicy, potrzebujesz kilku produktów. Są nimi: żywica epoksydowa, utwardzacz, kawałek odpowiednio oszlifowanego drewienka, pojemnik i drewniane patyczki do mieszania, formę sylikonową, a także okulary oraz rękawiczki ochronne.  

Po przygotowaniu swojego miejsca pracy możesz zabrać się za tworzenie biżuterii. Najważniejszym zadaniem, które musisz wykonać z wielką precyzją i starannością, jest wymieszanie w odpowiednich proporcjach żywicy z utwardzaczem. Dokładna instrukcja znajduje się na produktach, które znajdziesz w naszym sklepie. Po dokładnym wymieszaniu można zalać drewienko przygotowaną żywicą. Jeśli na żywicy pojawiają się drobne pęcherzyki powietrza, to można przebić je np. wykałaczką. Wtedy efekt będzie prezentował się znakomicie.  

Gdy żywica utwardzi się po czasie, który zapisany jest na opakowaniu, trzeba wyjąć ją z sylikonowej formy. W zależności od tego, jaka forma została wybrana, można stworzyć zawieszkę z łańcuszkiem lub wyjątkowe kolczyki. Wszystko zależy od Ciebie! Zdecyduj się na oryginalną biżuterię z żywicy i ciesz się jej pięknem i niepowtarzalnością.  

Stosowanie żywicy na kilka sposobów- zrób to sam! 

Żywica to doskonały materiał, z którego można wykonać wiele rzeczy. W naszym artykułach DIY znajdziesz, jak krok po kroku wykorzystać żywicę w inny sposób niż do stworzenia biżuterii. To, co z niej stworzysz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Baw się razem z nami i kreuj wyjątkowe rzeczy! 

  • Jak zrobić rzeczny stół drzewny?  

https://skleptechniart.pl/blog/poradnik-zrob-to-sam/zywica-epoksydowa-bezbarwna-rzeczny-stol-czesc-1 

https://skleptechniart.pl/blog/poradnik-zrob-to-sam/zrob-to-sam-posadzka-poliuretanowa-na-tarasie 

https://skleptechniart.pl/blog/poradnik-zrob-to-sam/twoja-wymarzona-posadzka-do-garazu-w-6ciu-prostych-krokach  

https://skleptechniart.pl/blog/poradnik-zrob-to-sam/frezowanie-betonu-przed-instalacja-posadzki 

https://skleptechniart.pl/blog/poradnik-zrob-to-sam/stol-z-zywicy-jak-zrobic-ten-wyjatkowy-mebel