Nawierzchnia do garażu podziemnego z żywicy

Nawierzchnia do garażu podziemnego z żywicy

Nawierzchnia w podziemnym garażu, każdego wytrzymuje naprawdę wielkie obciążenia. Musi radzić sobie z naciskiem i ścieraniem, jakie wywołują ciężkie pojazdy, które się po niej poruszają. Ponadto olej, smar, resztki startego asfaltu i spaliny wpływają na nawierzchnię i mogą doprowadzić do jej uszkodzenia. Brak światła dziennego sprzyja rozwojom grzybów i bakterii, a kierowcy potrzebują wyraźnych oznaczeń, by bezpiecznie i sprawnie się poruszać wewnątrz garażu. Dla wszystkich tych specyficznych problemów istnieje proste rozwiązanie: podłoga garażowa z żywicy.

 

Mocna i elastyczna podłoga garażowa

W Techniart oferujemy podłogi żywiczne do garażu, które są w stanie sprostać nawet cięższym warunkom, które panują w obiektach przemysłowych. Nasze podłogi z żywicy mogą wytrzymać ciężkie i bardzo duże obciążenia, co czyni je idealnymi do stosowania w garażach podziemnych. Są one dostępne w różnych kolorach i kombinacjach kolorystycznych, dzięki czemu garaż jest bardziej zachęcający dla odwiedzających, pomimo braku światła dziennego. Stosowanie żywicy barwionej na dowolny kolor oraz kruszywa kwarcowego, umożliwia tworzenie wyraźnych oznaczeń, wskazujących kierowcom odpowiednie strefy, ścieżki i inne ważne informacje. Ikony, znaki i strzałki mogą być łatwo naniesione na podłodze garażu żywicy, aby ułatwić kierowcom dotarcie do celu. W przeciwieństwie do oznaczeń wykonywanych przy użyciu farby nie zostaną one wytarte w wyniku ciągłego ruchu samochodowego.

 

Podłogi z żywicy są gładkie i nieprzepuszczalne, przez co są niezwykle łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. W dodatki wodoodporność i właściwości antybakteryjne sprawiają, że podłogi żywiczne utrudniają porost wszelkiego rodzaju grzybom, drobnoustrojom i pleśni, które tak często są dużym problemem dla pomieszczeń położonych pod poziomem gruntu z jednoczesnym ograniczonym dostępem do światła dziennego.

 

Właściwości antypoślizgowe nawierzchni garażowej sprawiają, że miejsca te są również o wiele bezpieczniejsze dla poruszających się po nich pieszych. Wilgoć i brud naniesiona przez koła samochodów, mogą doprowadzić do ryzyka poślizgnięcia się i utraty równowagi dla wysiadających osób, jak i tych, które śpieszą się z powrotem do swoich aut. Tak duża ilość korzyści sprawia, że żywice epoksydowe i poliuretanowe stosowane są coraz częściej również w przydomowych garażach prywatnych.

 

Jeżeli planujesz wykonanie lub remont dowolnej powierzchni garażowej, skontaktuj się z nami, a pomożemy ci z dobraniem odpowiednich materiałów w zależności od metrażu i specyfikacji Twojej powierzchni garażowej!

Sprawdź również: podłoga żywiczna